نحوه شستشوی تشک خوشخواب در منزل

 

نحوه شستشوی خوشخواب در منرل

 

 (دانستن چگونگی تمیز کردن تشک می تواند به شما در بهتر خوابیدن در شب کمک کند و از بین بردن لکه های تشک از سرمایه گذاری شما در تختخواب شما محافظت می کند.)

 

مراحل تمیز کردن عمیق تشک خوشخواب ، در منزل

 بسیاری از تشک ها حاوی عرق ، خون و ادرار به همراه قالب و کپک هستند.که شما قادر به دیدن آنها نیستید.

تمیز کردن تشک خوشخواب  شما مخصوصاً در محیط های مرطوب که عرق سطح و رطوبت بعد از خارج شدن از رختخواب احتمالاً تبخیر نمی شود بسیار مهم است.

همچنین ، اگر شما حیوانات خانگی یا بچه های کوچکی دارید ، احتمال دارد تشک شما دارای لکه هایی باشد که حتی نمی دانید وجود دارد.

برچسب های سازنده را خوب بررسی کنید

قبل از هر چیز ، ضمیمه اثاثه یا لوازم داخلی جاروبرقی شما بهترین ابزار برای تمیز کردن تشک  خوشخواب است.

از بالای تشک شروع کنید و در مسیرهای باریک و تنگ با هم حرکت کنید. طرفین را به همین روش خلاء کنید. هنوز نگران طرف دیگر تشک نباشید – ما به آنجا خواهیم رسید

اگرچه ما بوی بدنی شخصی خود را متوجه نمی شویم ، با گذشت زمان عرق می تواند بر روی سطح خوشخواب شما ماندگار شود تمیز کردن تشک مناسب باعث می شود به تختخواب شما بوی تازه ببخشد.

برای انجام این کار ،  بر روی تشک خودجوش شیرین  بپاشید و به آرامی آن را با یک برس تمیز مالش دهید ، بگذارید جوش شیرین به مدت ۱۰ دقیقه قبل از اقدام به مرحله بعدی بنشیند

دور اول خلاء گرد و غبار و مو را از بین برد ، بنابراین جوش شیرین می تواند روی سطح تشک کار کند.

با مالیدن جوش شیرین در تشک ، به آن کمک کرده اید که در لایه های برتر مواد با رطوبت و روغن های بدن بچسبد.

بار دوم جارو کردن تشک ، آن رطوبت را به همراه دلیل بوها بیرون می کشد. برای این مرحله از تمیز کردن تشک از ضمیمه اثاثه یا لوازم داخلی نیز استفاده کنید.

 

تشک ها معمولاً سه نوع لکه را به خود می گیرد:

خون ، ادرار ، و آنچه ما آنها را “مایعات دیگر بدن” می نامیم.

اگرچه بهتر است بلافاصله لکه ها را تمیز کنیم ، گاهی اوقات خواب شیرین تر است. خوشبختانه ، شما می توانید لکه های روی تشک خود را حتی پس از مدتی که وجود داشته باشد تمیز کنید

لکه های خون خشک :

برای از بین بردن لکه های خون خشک شده روی تشک ها به موارد زیر نیاز دارید:

عناصر ۱/۴ فنجان پراکسید هیدروژن ، به علاوه بیشتر در صورت نیاز ۱ قاشق غذاخوری. صابون ظرف مایع ۱ قاشق غذاخوری. نمک سفره 

تمام مواد تشکیل دهنده را با هم ترکیب کنید تا خمیر ایجاد شود. خمیر را به آرامی روی لکه تشک پخش کنید و بگذارید خشک شود. مانده را خرد کنید.

لکه های باقی مانده و خمیر را با پارچه ای سفید آغشته به پراکسید هیدروژن آغشته کنید. پارچه را بر روی لکه ها بچرخانید.

* استفاده از یک پارچه سفید برای تمیز کردن ، متوقف کردن انتقال رنگ از پارچه به تشک است. لکه های ادرار حیوانات خانگی و بچه ها می توانند به داخل  تشک نفوذ کند.

لکه های ادرار سخت است اما غیرممکن نیست پس از خشک شدن. این روش دو مرحله ای به شما کمک می کند تا خوشخواب شما پاک و مطهر شود.

 

پیش درمانی لکه ادرار :

مواد ذکر شده در بالا را با هم ترکیب کرده و با استفاده از یک پارچه سفید ، مخلوط را روی لکه آغشته کنید. (توضیح بالا را ببینید.)

تشک را خیس نکنید! حذف لکه ادرار اغلب ، قبل از درمان کافی است تا از شر لکه های ادرار روی تشک خلاص شوید. اگر لکه باقی بماند ،

از  مرحله دوم استفاده کنید.

 ۳ قاشق غذاخوری مواد شوینده خشکشویی (باید پودر باشد!)  _ ۱ قاشق غذاخوری آب

 مواد شوینده و آب را با هم صاف کنید تا کف خشک ایجاد شود. به راحتی این را روی لکه پهن کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. خمیر خشک شده را با یک قاشق خرد کنید.

از پارچه ای سفید آغشته به پراکسید هیدروژن استفاده کنید تا هرگونه خمیر سفت و سخت را از بین ببرید. بگذارید منطقه خشک شود سپس آنرا خوب تخلیه کنید.

نحوه شستشوی خوشخواب در منرل

 

استفراغ و سایر لکه های سرسخت تشک

قبل از شروع تمیز کردن لکه های تشک خوشخواب با  روش استفاده از جوش شیرین و آمونیاک، پنجره ها را باز کنید 

گوشه یک پارچه سفید را با آمونیاک به آرامی مرطوب کنید. از گوشه مرطوب برای لکه دار شدن لکه استفاده کنید.

تشک را خیس نکنید! برای بلند کردن لکه از پارچه جداگانه مرطوب شده با آب تازه استفاده کنید. اگر بلند کردن فوری را مشاهده نکردید ، ۵ دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید.

پس از اینکه لکه تشک از بین رفت ، کل منطقه را با یک پارچه تمیز و مرطوب شده در آب تازه پاک کنید. منطقه خیس و مرطوب همچنان با جوش شیرین بپاشید تا آمونیاک خنثی شود و رطوبت باقی مانده را بیرون بکشد. 

 

میخواهم سفارش شستشوی تشک در منزل را ثبت کنم

از آنجا که تمیز کردن تشک خوشخواب در منزل یک کار وقت گیر است ، ما به شما توصیه می کنم : این کار را به متخصصین ( مبل شویی گل یاس امین ) بسپارید 
تماس بگیرید!