آیا شستشوی صندلی های غذا خوری امری ضروریست

وقتی از دکوراسیون منزل خود خشته می شوید چه می کنید ؟ شاید به فکر عوض کردن برخی از اسباب و اثاثیه خود بیفتید . عوض کردن مبلمان و پرده ها ایده خوبی است و تغییرات فوق العاده ای را به وجود می آورد . ولی آیا این کار مقرون به صرفه است ؟

یکی از تغییرات کم هزینه عوض کردن پارچه های صندلی و مبلمان منزل می باشد . این کار هم تغییر اساسی در رنگ  و ترکیب اتاق ایحاد می کند هم هزینه کمتری دارد . اگر صندلی های ناهارخوری شما به هر علتی کثیف شده است و یا لکه غذا یا چیز دیگه ای به هر علتی به آنها چسبیده و شما میخواهید آن را پاک کنید  ، ما در این جا ایده های جدید و زیبایی برا ی تمیز کردن و از بین بردن لکه های صندلی اتاق ناهارخوری را برای شما عزیزان آماده کرده ایم . با ما همراه باشید .

golyasamin.com

اگر خانه شلوغی دارید و یا بچه ها هنوز در سن پایینی هستند پیشنهاد می کنیم از رنگ های تیره برای پارچه ی کاور صندلی ها استفاده کنید . خصوصا برای بخش غذاخوری که احتمال ریختن غذا و کثیف شدن بیشتر است . به این ترتیب کمتر مجبور به شستن صندلی ها خواهید بود .

صندلی غذاخوری

سرویس های مبلمان یکی از عناصر مهم در دکوراسیون داخلی خانه ها هستند که با توجه به قیمتی که دارند، نگهداری از آنها بسیار با اهمیت است.

لذا در صورت بروز هرگونه لک و کثیفی بر مبلمان، بهتر است نسبت به پاک کردن هرچه سریع تر آنها اقدام کرد. اما حتما می دانید که زدودن کثیفی، نسبت به نوع لکه و جنس پارچه ی مبل، متفاوت است.

توصیه‌هایی که قبل از استفاده از پاک‌کننده‌ها باید رعایت کنید

توصیه‌هایی که قبل از استفاده از پاک‌کننده‌ها باید رعایت کنید

برخی از صندلی ها دارای برچسبی برای راهنمایی نحوه شستشو هستند. متاسفانه در کشور ما استفاده از این نوع برچسب چندان متداول نیست. اگر صندلی های شما دارای چنین برچسبی است چنانچه لکه ای بر روی صندلی  شما پدید آمد، به این برچسب مراجعه کنید و روش صحیح شستو شوی صندلی را مطالعه کنید.

لکه را بهتر است تا تازه هست، پاک کنید، چرا که با خشک شدن آن، لکه به سختی پاک می شود. همچنین دقت کنید که حین پاک کردن لکه، آن را روی صندلی پخش نکنید. 

اگرصندلی های  شما، فاقد برچسب دستورالعمل شست و شو بود، قبل از شروع کار، ابتدا قسمت کوچکی ازصندلی را تمیز کنید. در صورت بروز هر گونه مشکلی می توانید سریعا با کار شناسان ما تماس گرفته و راهنمایی شوید

 

زدودن گردوخاک از روی صندلی به کمک جاروبرقی

یکی از رایج ترین آلودگی هایی که می تواند بر روی صندلی ها پدیدار شود، ذرات گرد و خاک است. این ذرات غبار سبب می شود که صندلی های خانه به شدت کثیف به نظر برسند. 

پس به طور کلی تمیز کردن  صندلی‌های ناهارخوری در هفته یک‌بار کمک می‌کند تا آنها تمیزتر و روشن‌تر بمانند.

این روزها اکثر جاروبرقی‌ها دارای وسایل جانبی مناسبی برای تمیز کردن مبلمان‌ هستند. پس اولین کار برای از بین بردن گردوخاک کشیدن جارو بر سطح مبلمان و صندلی است. 

زدودن گردوخاک از روی مبل به کمک جاروبرقی
زدودن گردوخاک از روی مبل به کمک جاروبرقی
توجه به برچسب راهنما
توجه به برچسب راهنما

نحوه استفاده توجه به برچسب راهنما

اگر صندلی های  شما دارای برچسب است و از علائم اختصاری در این برچسب استفاده شده، حروف اختصاری معمولا به شرح زیر هستند:

  • S: استفاده از شوینده‌های خشک
  • W: استفاده از شوینده‌های مایع
  • SW: استفاده از هر دو شوینده هم شوینده خشک و هم شوینده مایع

شوینده‌های خشک

تمیزکننده‌های خشک نوعی حلال قوی به صورت مایع هستند، اما به دلیل اینکه در ترکیبشان آب وجود ندارد، به آنها شوینده‌های خشک میگویند و چنانچه  در راهنمای پارچه بیان شده باشد، از آنها استفاده می‌شود.

درهر صورت شما می توانید از راهنمایی های زیر برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید:

از بین بردن لکه قهوه و چای از روی صندلی

برای از بین بردن لکه قهوه و چای ریخته شده بر روی صندلی های خانه خود، لازم است اول از همه قهوه یا چای را با استفاده از یک پارچه تمیز تا حد امکان از روی پارچه پاک کنید. سپس با کمک پارچه‌ای تمیز آغشته به محلول سرکه سفید و الکل بر روی لکه ضربه بزنید تا زمانی که لکه از بین برود.

از بین بردن لکه قهوه و چای از روی مبل
از بین بردن لکه قهوه و چای از روی مبل
از بین بردن لکه بستنی از روی مبل
 

از بین بردن لکه بستنی از روی مبلمان و صندلی

در صورت ریختن بستنی بر روی مبل، قبل از پخش شدن و نفوذ به پارچه، با استفاده از یک قاشق، بستنی ریخته شده را از روی مبل بردارید. سپس به کمک یک پارچه تمیز محل لکه را تمیز کنید تا جایی که اثری از بستنی باقی نمانده باشد.

داخل ظرفی مخلوطی از آب سرد و مقداری مایع ظرف‌شویی بریزید و به کمک پارچه‌ای تمیز آغشته به این مخلوط به روی لکه ضربه بزنید، سپس با دستمال خشکی آن را پاک کنید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که اثری از لکه باقی نماند.

از بین بردن لکه چربی از روی مبل

بهترین راه حل برای پاک کردن لکه چربی ایجاد شده بر روی مبل این است که ابتدا چربی اضافی را از روی مبل بدارید و سپس به کمک مخلوط نمک و الکل روی لکه بما‌لید و آن را از بین ببرید.

از بین بردن لکه چربی از روی مبل
از بین بردن لکه چربی از روی مبل
از بین بردن لکه خون از روی مبل
از بین بردن لکه خون از روی مبل

در صورت لک شدن مبل شما با خون، ابتدا با استفاده از یک پارچه، خون را بلافاصله پاک‌کنید، سپس با کمک سرکه سفید و آب سرد آن را تمیز ‌کنید.

از بین بردن لکه نوشابه از روی مبلمان ناهارخوری
از بین بردن لکه نوشابه از روی مبلمان ناهارخوری

شاید برای شما پیش آمده باشد که در حین صرف غذا، لکه ای از نوشابه روی مبل ناهارخوری پدیدار شده باشد. در این صورت بهتر است که بلافاصله آن را برطرف کنید، چرا که ممکن است رنگ پارچه  برای همیشه تغییر کند.

 پس در ابتدا روی لک را با کمی نمک بپوشانید و بعد با کمک اسفنج خیس، آن را پاک کنید تا کاملاً لکه ها از بین برود.

تمیز کردن مبلمان‌های از جنس چرم
تمیز کردن مبلمان‌های از جنس چرم

مبلمانی از  جنس چرم، دارای زیبایی خاص و منحصربه‌فردی است، پس بهتر است در نگهداری آن کوشا باشید. برای اینکه مبلمان چرمی منزلتان همیشه همانند روز اولش جلوه کند، آن را به طور منظم گرد‌گیری کنید و هر چند وقت یک‌بار سطح آن را به وسیله واکس مخصوص چرم تمیز کنید.

به هیچ عنوان مبلمان چرمی را با مواد شیمیایی شست‌وشو ندهید، چرا که استفاده از پاک‌کننده‌های شیمیایی سبب از بین رفتن مبلمان می‌شود.

از آب زیاد، آب و صابون و یا شوینده‌های شیمیایی برای شست‌وشوی مبل چرمی و تمیز کردن آن پرهیز کنید، چرا که به مرور زمان سبب از بین رفتن و ترک خوردن سطح چرم می‌شود و رنگ چرم را از بین میبرد.

در نهایت برای از بین بردن لکه به وجود آمده بر روی مبلمان، آن لکه را به کمک مقدار خیلی کمی آب از بین ببرید.

پاک کردن بعضی از لکه‌ها به کمک سرکه

راه حل دیگر برای از بین بردن بعضی از لکه‌ها، استفاده از سرکه سفید است. یک فنجان سرکه سفید و یک فنجان آب سرد را در داخل یک بطری اسپری بریزید و با هم مخلوط کنید.

قبل از شروع به پاک‌سازی با استفاده از یک حوله آشپزخانه، هرگونه مواد اضافی حاصل از لکه را از بین ببرید.

سپس محلول سرکه را بر روی لکه باقی‌مانده اسپری کنید و به وسیله یک پارچه‌، آرام به صورت دورانی بر روی لکه بکشید.

این کار را تا زمانی که لکه کاملاً پاک نشده است ادامه دهید و در نهایت برای جلوگیری از ایجاد لکه آب، به وسیله سشوار محل را خشک کنید.

پاک کردن بعضی از لکه‌ها به کمک سرکه

پاک کردن سمج‌ترین لکه‌ها به کمک خمیر جوش‌شیرین

برای از بین بردن سمج‌ترین لکه‌ها از روی مبل که به راحتی تمیز نمی شوند، به این شکل عمل کنید:

ابتدا مواد ریخته شده را به وسیله قاشق از روی مبل جمع کرده و سپس 1/4 فنجان جوش‌شیرین و 1/8 فنجان آب را با هم ترکیب کنید تا به صورت خمیر درآید، سپس خمیر به دست آمده را به مدت نیم ساعت بر روی لکه بگذارید و در نهایت با اسفنج آن را تمیز کنید.

نکته:
اطلاعات ذکر شده در این مطلب تنها راهنمایی برای آسان پاک شدن لکه هاست و ممکن است این مطالب برای همه پارچه‌هامناسب نباشد
 
چنانچه موارد فوق را نتوانستید اعمال کنید سریعا با کار شناسان ما با شما ره های زیر تماس بگیرید

کارشناسان پاسخ گو 

زمان پاسخگویی:7 صبح الی 24 شب

شما میتوانید هر گونه سوال  در خصوص نظافت محل زندگی یا محل کار  داشتید

باکارشناسان ما تماس بگیرید …

مبل شویی گل یاس امین
تلفن های تماس
غرب : 66098436 
شمال : 88655172 
دفتر مرکزی : 66706301 
تمام نقاط : 66762194 
مدیریت : 66197689 

سفارش انلاین

درخواست خود را به صورت کاملا آنلاین ثبت کنید 

و خدمات ما را در اسرع وقت دریافت نمایید.

سرویس دهی به تمام نقاط تهران

رزرو آنلاین

Call Now Buttonتماس بگیرید