شستن فرش ماشینی کرم و روشن با چند راه حل ساده!

فهرست مطالب

امروزه فرش های ماشینی کرم رنگ به دلیل سازگاری با دکوراسیون های مختلف و جلوه دهی به منازل بسیارمورد توجه هستند. اما چالش بسیار مهم در رابطه با  استفاده از فرش های ماشینی کرم رنگ، مراقبت، نگهداری  و شستن فرش ماشینی کرم و روشن می باشد.

این نوع فرش ها به علت روشن بودن رنگ پس زمینه  آنها، بسیار زیاد در معرض گردو غبار، لکه ها و کدر شدن هستند. به همین دلیل ابتدا ما توصیه هایی برای نگهداری درست از این نوع فرش ها و سپس راهکارهایی برای تمیز کردن و شستن آنها برای شما داریم.

راهکارهای زیادی برای شستن و تمیز کردن فرش های ماشینی کرم رنگ شما وجود دارد که مهم ترین و کارآمدترین آنها سپردن فرش هایتان به قالیشویی های معتبر است. زیرا راه کارهای پیشنهادی ما که توسط خودتان انجام خواهد گرفت هرگز به کیفیت کار متخصصین در این زمینه نخواهد رسید.

تیم قالیشویی گل یاس امین شامل افراد خبره و متخصصی می باشد که تمام تلاششان ارائه خدمات با کیفیت به شما عزیزان می باشد.اما هدف ما به طور کلی کمک به شما در این مسیر، همانطور که خودتان می خواهید است.

درادامه قدم به قدم در نگهداری جلوه زیبای فرش هایتان با ما باشید.

جارو کردن فرش ماشینی

راه های نگهداری درست از فرش ماشینی کرم

همانطور که در بخش قبل گفته شد اولین قدم برای حفظ زیبایی و جلوه فرش ماشینی کرم رنگتان سعی در نگهداری درست آنهاست.در این بخش سعی داریم روش های کاربردی نگهداری درست از فرش هایتان را به شما بیاموزیم تا نیاز کمتری به شستن و تمیز کردن آنها پیدا کنید.

اولین مسئله ای که فرش های شما را در معرض مشکل کدر شدن قرار میدهد نشستن گردو غبار به صورت مداوم روی آنهاست.

برای رفع این مشکل راهکار پیشنهادی ما به شما این است که فرش هایتان را به صورت مداوم و با برنامه زمانی منظم و روزانه جارو کنید.

جاروکردن منظم فرش هایتان باعث می شود بلافاصله گردو غبار از روی بافت های سطحی فرش هایتان برداشته شده و به سطح زیرین فرش نرسد و از کدرشدن فرشتان جلوگیری می کند.

راهکار دیگر ما به شما این است که هرچند وقت یکبار یک دستمال نم دار و مناسب را در جهت بافت فرش روی آن بکشید و پس  از اطمینان یافتن از تمیز شدن سطح فرش یک بار دیگر با کشیدن دستمالی با قدرت جذب بالا بر روی آن از خشک شدن سطح فرشتان اطمینان یابید.

نکته مهم و قابل توجه این است که شماباید این کار را  تنها در یک جهت انجام دهید تا از نفوذ گردو غبار و کثیفی ها به سطح های پایین تر بافت فرش و پخش شدن آنها روی سطوح دیگر آن  جلوگیری نمایید.

راهکار پیشنهادی دیگر برای حفظ تمیزی و زیبایی فرش های کرم رنگتان قرار دادن آنها در قسمت های کم رفت و آمدتر منزلتان است. در این صورت فرش شما کمتر در معرض جذب گردو غبار و لکه ها خواهد بود.

راهکارهای تمیز کردن فرش ماشینی کرم

گاهی ممکن است بخش کوچکی از فرشتان دچار لکه و یا گردو غبار شدیدی شود که شما نیاز داشته باشید جای شستن تمام فرشتان فقط به پاک کردن همان قسمت بپردازید. در ادامه راهکارهای مناسب برای رفع انواع لکه هارا به شما خواهیم گفت.

رفع لکه جوهر از روی فرش

  • رفع لکه جوهر روی فرش ماشینی کرم

اگر به طور ناگهانی مقداری جوهر روی فرش روشن شما پاشید نگران نباشید چون به راحتی با چند قاشق ماست می توانید لکه جوهر را از روی فرشتان بردارید. برای اینکار ابتدا ماست را روی لکه جوهر ریخته و تا زمانی که به طور کامل با جوهر مخلوط می شود صبر کنید سپس مخلوط ماست و جوهر را با قاشق از روی فرش بردارید.

رفع لکه آبمیوه از روی فرش کرم

  • رفع لکه میوه و آب میوها روی فرش ماشینی کرم

اگر فرشتان توسط میوه هایی مثل هلو ، گیلاس، توت فرنگی و از این قبیل میوه ها دچار لکه شد می توانید برای پاک کردنشان از آب و کمی سرکه سفید و یا مخلوط آب و مواد شوینده استفاده کنید. میزان نسبت هریک در ترکیب ها بستگی به میزان بزرگی لکه دارد.

  • رفع لکه قهوه روی فرش ماشینی کرم

لکه قهوه لکه سنگین و دردسر سازی است که به راحتی با مخلوط آب و مواد شوینده پاک نخواهد شد. توصیه ما به شما این است که در صورت به جا ماندن لکه قهوه روی فرشتان برای پاک کردن آن از مخلوط آب و نوشابه استفاده کنید.

رفع لکه قهوه از روی فرش روشن

  • رفع لکه چربی روی فرش ماشینی کرم

برای رفع لکه های چربی مثل ریختن روغن روی فرش ابتدا پارچه ای را روی بخشی که دچار لکه شده قرار داده و با اتو به آن حرارت دهید پس از اطمینان یافتن در مورد گرم شدن آن بخش شروع به شستشو کنید میبینید که اثری روی آن باقی نخواهد ماند.

  • رفع لکه نیکوتین و تنباکو روی فرش ماشینی کرم

جهت رفع لکه نیکوتین و تنباکو از روی فرشتان کافی است کمی گلیسیرین روی آن بپاشید و سپس به آرامی آن را تمیز کنیدو این کار را تا تمیز شدن کامل لکه ادامه دهید.

 

شستشوی فرش ماشینی کرم و روشن

برای شستن فرش ماشینی کرم رنگتان دو روش مناسب وجود دارد که در ادامه به هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

شستن فرش روشن

  • روش اول : شستشو فرش ماشینی کرم با مواد پاک کننده خانگی

شستشو فرش به کمک مواد پاک کننده خانگی کار آسان و کم هزینه ایست و از مزایای مهم آن در مقابل شستشو با مواد شوینده شیمیایی جلوگیری از آسیب به بافت و تارو پود فرش است. در این روش از موادی مانند سرکه و جوش شیرین استفاده می شود. این مواد  قدرت حل‌کنندگی بسیار زیادی دارند و ضرری به تار و پود فرش نمی زنند.

برای شستن فرشتان  با این روش ابتدا آن را با محلول ترکیب آب و  سرکه( یا جوش شیرین) خیس کنید، سپس با یک  اسفنج سطح فرش را تمیز کنید. در مرحله‌ی بعد به  آبکشی فرش با یک فرچه بپردازید.

  • روش دم : شستشوفرش ماشینی کرم رنگ با مواد شوینده شیمیایی

بهترین ماده شوینده شیمیایی، شامپو فرش ها هستند.برای شستن فرش هایتان با شامپو فرش ابتدا مقداری از آن را با آب مخلوط کرده و سپس با اسفنج روی فرش بکشید.

در مرحله بعد با یک دستمال با قدرت جذب بالا سطح فرش را خشک کرده و پس ازاطمینان از خشک شدن کامل فرش روی آن را جارو بکشید. نکته مهم این است که تا خشک شدن کامل سطح فرش صبر کرده و روی ان راه نروید.

در نهایت این امر مهم را فراموش نکنید که راهکارهای بالا به اندازه شستشوی شرکت‌های قالیشویی کیفیت و کارایی بالایی به همراه نخواهند داشت.

تیم قالی شویی گل یاس امین با تسلط بر تکنیک ها و روش های نوین در این زمینه  آماده خدمت رسانی با کیفیت به شما عزیزان جهت صرفه جویی در وقت، زحمت و  هزینه شما می باشد.

مزیت شستن فرش ها توسط قالیشویی در مقابل شستشوی خانگی

  • اگر از مواد شوینده به مقدار نامتناسب و به صورت نادرست استفاده کرده و یا فرش را بیش از حد خیس کنید باعث از بین رفتن تارو پود فرش ها و پایین آمدن طول عمر آنها خواهید شد. ما با استفاده از از بهترین مواد شوینده به صورت مناسب حفظ تارو پود، جلوه و زیبایی فرش هایتان را تضمین می کنیم.
  • در صورت استفاده از روش های خشک کنندگی اشتباه و به صورت نادرست ممکن است رنگ فرش شما کدر شود ویا حتی هنگام شستشو رنگ بخش های دیگر فرش در پس زمینه روشن فرش پخش شود. تیم ما با استفاده از وش های نوین شستشو و خشک کردن به شما اطمینان خواهدداد که این اتفاق نخواهد افتاد.
  • در روش های شستشوی خانگی فرش شما عمیقا تمیز نخواهد شد در صورتیکه ما از روش ها و دستگاه هایی بهره میگیریم که فرش هایتان را عمیق تر تمیز می کند.

 

 

خلاصه مطالبی که مطالعه کردید:

بهترین راه نگهداری و حفظ سلامت فرش ماشینی چیست؟

اولین مسئله ای که فرش های شما را در معرض مشکل کدر شدن قرار میدهد نشستن گردو غبار به صورت مداوم روی آنهاست.
برای رفع این مشکل راهکار پیشنهادی ما به شما این است که فرش هایتان را به صورت مداوم و با برنامه زمانی منظم و روزانه جارو کنید.
جاروکردن منظم فرش هایتان باعث می شود بلافاصله گردو غبار از روی بافت های سطحی فرش هایتان برداشته شده و به سطح زیرین فرش نرسد و از کدرشدن فرشتان جلوگیری می کند.

اگر فرش کرم و روشن من دچار لکه شد چه باید بکنم؟

راه حلهای مختلفی برای حذف لکه از فرش کرم و روشن وجود دارد که بطور مفصل در این مطلب توضیح داده شده است.
با مطالعه دقیق راه حلها می توانید به آسانی لکه ها را پاک نمایید.

آیا می توانم فرش کرم و روشن خود را در منزل بشورم؟

با توجه به راهکارهایی در برای شستشوی فرش کرم داده شده به احتی می توانید اقدام به شستن فرش ماشینی کرم رنگ خود نمایید.
اما اگر جای کافی در منزل یا مواد شوینده مخصوص و استاندارد و مهمتر از همه وقت کافی ندارید ما در خدمات منزل گل یاس امین در نزدیکترین محل به شما آماده خدمات رسانی هستیم.

چگونه باید درخواست شستن فرش های منزل یا محل کارم را بدهم؟

آسانترین راه حل تماس تلفنی با شماره های متعدد مناطق نزدیک محل زندگی شما جهت حضور کارشاسان ما می باشد. با این شماره تماس بگیرید: ۶۶۷۰۶۳۰۱ 
شما می توانید از طریق سفارش آنلاین خدمات منزل نیز اقدام به درخواست خدمات نمایید.

اگر برایتان مفید بود، امتیاز بدهید!

اگر دوست داشتید به اشتراک بگذارید!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید!