9 عاملی که قیمت قالیشویی را تعیین می کنند! (گول نخورید)

فهرست مطالب

قالیشویی یکی از پرطرفدارترین خدماتی است که در بین فعالیت‌های منزل، مردم به دنبال آن می‌گردند. با توجه به تقاضای زیاد برای خدمات قالیشویی‌ها، به همان نسبت هم تعداد شرکت‌هایی که آن فعالیت‌ها را برای شما انجام می‌دهند، بسیار زیاد است. تنها با کمی جست و جو درباره قالیشویی‌های شهر خودتان، با لیست بلند بالایی از این شرکت‌ها مواجه می‌شوید. همین موضوع سبب شده‌است تا قیمت‌های مختلفی به چشممان بخورد. ممکن است با خودتان بگویید بهترین قیمت قالیشویی چقدر است؟ یا عوامل موثر بر قیمت قالیشویی چه هستند؟ پیش از استفاده از خدمات قالیشویی‌ها، تا انتهای این مطلب همراه خدمات منزل یاس امین باشید تا این موضوع برایتان شفاف شود!

 

عوامل موثر بر قیمت قالیشویی این موارد هستند!

عوامل و فاکتورهای زیادی در قالیشویی‌ها دست به دست هم می‌دهند تا قیمت نهایی به شما برسد. اگر قصد استفاده از خدمات قالیشویی دارید، می‌توانید این موارد را از قبل خودتان بررسی کنید و حتی از قالیشویی انتخابی تان بابت قیمت توضیح بخواهید. برای شناخت عوامل موثر بر قیمت قالیشویی، باید سوالات زیر را به خودتان پاسخ دهید:

قیمت قالیشویی

ابعاد فرشتان چقدر است؟

واضح است اولین و مهمترین نکته ای که قیمت قالیشویی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، ابعاد فرش است. به عنوان مثال، قطعا هزینه ای که بابت شستشوی فرش ۹ متری از شما دریافت می‌شود، با هزینه شستشوی فرش ۱۲ متری متفاوت است!

 

 

فرش دستباف است یا ماشینی؟

دومین مورد از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی، نوع بافت فرش و جنس آن است. نوع شستشوی فرش‌های ماشینی و دستباف با هم تفاوت دارند و حتی موادی که برای شستشوی آنها هم به کار می‌رود، متفاوت است. اگر خواهان استفاده از خدمات شستشوی فرش دستباف هستید، باید بدانید، نوع الیاف در این نوع فرش‌ها بسیار حساس است؛ از این رو شستشوی آنها به ظرافت و دقت بسیار بیشتری هم نیاز دارد. در نظر داشته باشید، فرش‌ها دستباف، خود باز دارای انواع خاصی می‌باشد که قیمت هرکدام ممکن است متفاوت باشد. در مقابل فرش‌های ماشینی هستند. اگر به دنبال خدمات شستشوی فرش ماشینی می‌باشید، واضح است که قیمت شستشوی آنها، نسبت به فرش‌های دستی کمتر است.

 

شانه و تراکم فرش چقدر است؟

شانه و تراکم فرش فاکتورهای دیگری هستند که به واسطه آن قیمت قالیشویی دستخوش تغییر می‌شود. متخصصان قالیشویی گل یاس امین، میزان تراکم فرش شما را تشخیص می‌دهند و متناسب با عوامل دیگر قیمت را تعیین می‌کنند. اما چرا تراکم در تعیین قیمت قالیشویی موثر است؟

 

هرچه شانه و تراکم فرشتان بیشتر باشد، به این معنی است که تار و پود آن مستحکم تر است و در برابر شستشو مقاومت بیشتری از خود نشان می‌دهد. متراکم بودن فرش، نظافت لکه‌ها و پاکیزگی فرش را سخت تر می‌کند؛ از این رو به مواد شوینده و زمان بیشتری نیاز است. هرچه شانه و تراکم فرش بیشتر باشد، هزینه خدمات قالیشویی برای آن هم بیشتر خواهد بود.

 

شیوه شستشوی فرش سنتی است یا مدرن؟

به طور کلی نوع شستشوی فرش در قالیشویی‌ها، به دو صورت سنتی و مدرن است. این روزها شستشو بیشتر با استفاده از روش مدرن و دستگاه‌ها صورت می‌گیرد؛ اما هنوز هم قالیشویی‌هایی وجود دارند، که روش سنتی و دستی را در پیش گرفته‌اند.

در برخی از مواقع نمی‌توان از دستگاه‌ها استفاده کرد، چرا که معایبشان از مزیتشان بیشتر می‌شود. به عنوان مثال در زمینه خدمات شستشوی فرش ابریشمی قالیشویی گل یاس امین، با توجه به حساسیت بسیار بالای این نوع فرش شستشوی دستی آن، سلامت آن را بیشتر تضمین می‌کند و از آن استفاده می‌شود. در روش شستشوی سنتی، آب زیادی مصرف می‌شود و افراد زیادی هم مستلزم حضور و نظارت هستند؛ از این رو هزینه بیشتری برای قالیشویی‌ها دربردارد.

 

آیا فرش نیاز به خدمات لکه بری دارد؟

گاهی فرش‌ها در معرض لکه‌ها و آلودگی‌هایی قرار می‌گیرند که استفاده از خدمات شستشوی به تنها کافی نیست. در این صورت باید از خدمات لکه برداری و رنگ برداری استفاده کنید. مسلما برای چاک کردن لکه‌های سخت، نوع مواد شوینده متفاوت است و به طور کلی ساز و کار آن فرق می‌کند. بنابراین، اگر فرشتان دارای چنین لکه‌هایی است، از عوامل موثر بر قیمت قالیشویی خواهد بود.

 

آیا از خدمات قالیشویی سیار استفاده می‌کنید؟

در برخی از قالیشویی‌ها، خدمات شستشوی سیار ارائه می‌شود. قالیشویی گل یاس امین هم از این قاعده مستثنی نیست. قالیشویی سیار به معنای آن است که تعدادی از متخصصی شستشو از شرکت همراه با مواد شوینده و دستگاه‌های مورد نیاز، به خانه تان اعزام می‌شوند و شستشو را در محل انجام می‌دهند. استفاده از این روش، قیمت قالیشویی را افزایش می‌دهد. همچنین جالب است بدانید، شستشو در محل یکی از محبوب‌ترین راهکارها برای خدمات مبل شویی است.

 

آیا فرشتان سالم است؟

خدماتی که قالیشویی‌ها ارائه می‌دهند، تنها به شستشو محدود نمی‌شود. در کنار این نظافت، خدمات جانبی دیگری هم مانند رفوگری فرش، ترمیم شیرازه فرش، ریشه بافی، از بین بردن محل سوختگی و  …. هم وجود دارد. گاهی شما از آسیب فرشتان آگاه هستید، در برخی مواقع هم متخصصین با بررسی متوجه آن خواهند شد. اگر فرش آسیب دیده باشد و خواهان استفاده از این خدمات باشید، مطمئنا هزینه‌های بیشتر خواهد شد.

 

لازم به ذکر است، در هنگام استفاده از خدمات قالیشویی گل یاس امین، در صورت وجود آسیب، متخصصین با مشتری تماس می‌گیرند و در صورت رضایت شما، اقدام به اصلاح آن خواهد شد. به هیچ عنوان اقدامی اضافه و افزایش قیمت، سر خود صورت نمی‌گیرد. 

نوع مواد شوینده چه هستند؟

جنس، نوع و الیاف فرش، تعیین کننده نوع مواد شستشویی هستند که برای نظافت آنها به کار می‌رود. مواد شوینده ای که برای فرش‌های دستباف به کار می‌رود، با فرش‌های ماشینی کاملا متفاوت است. بنابراین، از دیگر عوامل موثر بر قیمت قالیشویی، مواد شوینده هستند.

 

برخی از مواد شوینده خاصیت‌های بیشتری دارند و از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. همانطور که قالیشویی برای تهیه این مواد هزینه کرده ‌است، برای شما هم کمی گران تر در می‌آید. البته خوب است بدانید، انتخاب نوع مواد شوینده، در حیطه اختیارات متخصصی قالیشویی گل یاس امین قرار می‌گیرند؛ اما در صورت ارزشمند بودن فرشتان، می‌توانید با متخصصان ما مذاکره کنید.

 

هزینه حمل و نقل را در نظر گرفته‌اید؟

رفت و آمد و جا به جایی فرشتان، هزینه در برخواهد داشت. این هزینه هم ممکن است کمی قیمت قالیشویی را تحت تاثیر قرار دهد. گاهی این هزینه به صورت جداگانه و گاهی هم در کنار قیمت شستشو دریافت می‌شود.

 

جمع بندی: بهترین قیمت قالیشویی

با توجه به تمام مواردی که ذکر کردیم، بهترین قیمت قالیشویی آن است که متناسب با نرخ اتحادیه قالیشویی باشد. در نظر داشته باشید، قیمت اتحادیه کلی است و ممکن است کمی دستخوش تغییر شود. در هر صورت آن چیزی که قیمت نهایی خدمات قالیشویی را تعیین می‌کند، موارد بالا هستند.

 

اگر ساکن تهران هستید، استفاده از خدمات قالیشویی گل یاس امین، این امکان را برای شما فراهم کرده‌است تا در کنار رضایت شما، بهترین قیمت قالیشویی هم ارائه شود. برای ثبت سفارش تنها کافی است وارد سایت شوید و سفارش خود را نهایی کنید و در مدت زمان کوتاهی منتظر تماس متخصصان ما باشید. در غیر این صورت می‌توانید به طور مستقیم با ما تماس بگیرید.

 

 

اگر برایتان مفید بود، امتیاز بدهید!

اگر دوست داشتید به اشتراک بگذارید!

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

نظرات و تجربیات خودتان را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید!